23/9
Pneu bazar? Stojí bazarové pneumatiky za to?

Pneu bazar? Stojí bazarové pneumatiky za to?

23. září 2009 v 17.15   Pneu prodej - kde koupit?


Zkoušeli jste již někdy kupovat bazarové pneumatiky? Většina lidí, která takto učinila, sice nějakou tu korunu ušetřila, ale ve výsledku stejně nebyla spokojena a po čase musela bazarové pneumatiky vyměnit za jiné, nové, takže se jim celkový experiment nepříjemně prodražil. Na druhou stranu ale existuje celá řada lidí, která si pneumatiky pro své miláčky z bazaru pořídila a byla nadmíru spokojena. Záleží případ od případu, záleží hlavně na tom, na co a na koho narazíte.

Jak v pneu bazaru nakupovat?

Pokud se rozhodnete kupovat pneumatiky přes inzerát, který je uveřejněný buď na internetu, nebo v jiném inzertním médiu, vždy trvejte na osobní schůzce a prohlídce stavu prodávaného zboží, tedy v našem případě pneumatik či protektorů. Při osobní schůzce pak dbejte na to, abyste si mohli pneumatiky pořádně prohlédnout a prodiskutujte případné nedostatky.

Pokud se rozhodnete zboží nakoupit v bazaru pneu, většinou prodejce poskytuje nějakou záruku, což je jedna z výhod pro vás. Bazary totiž většinou prodávají protektorované pneumatiky, které více vydrží a do svého sortimentu zahrnují pouze takové kusy, které považují za kvalitní, zachovalé a prodejné. Tím pádem by se vám nemělo tak často stát, že narazíte na protektory, které by byly v katastrofálním stavu. Navíc jsou prodejci v bazarech zaměřených na pneumatiky vyškoleni tak, aby opravdu věděli, o čem mluví a co prodávají. Jsou tedy většinou schopni poradit a navrhnout optimální typ použitých pneumatik pro vaše auto.

Nekupujte zajíce v pytli

Ať se nakonec rozhodnete ke koupi pneumatik od soukromé osoby nebo od pneu bazaru, rozhodně se s prodejcem o zboží pobavte a důkladně si jej prohlédněte. Na zboží nemáte totiž takovou záruku, jako když kupujete pneu nové. Skryté vady sice odhalit nemůžete, ale můžete poznat jiné nedostatky.

Jestli stojí bazarové pneumatiky opravdu za to, se bohužel nedá jednoznačně říct. Záleží samozřejmě na mnoha faktorech, které si můžete sami zkontrolovat a tedy i ovlivnit, ale stejně tak na faktorech, které ovlivnit nemůžete, mezi které patří i obyčejné štěstí při výběru. A nám nezbývá, než vám tohoto štěstí popřát co nejvíce.

Kupte si pneumatiky za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky