30/9

Pneumatiky Bridgestone – pneumatiky Formule 1

30. září 2008 v 00.00   Pneumatiky Bridgestone


Bridgestone Corporation vstoupila ze všech velkých gumárenských společností na trh jako poslední, to jí ale vůbec nezabránilo v tom, aby se nakonec nestala jedničkou ve svém oboru. Firma Bridgestone se pyšní tím, že vyrábí pneumatiky pro vše, co má kola. Ať už se jedná o osobní a nákladní automobily, o jízdní kola, travní sekačky, golfové vozíky a motokáry, anebo formule, letadla či největší stavební stroje na světě, japonští mistři z Bridgestone jsou zde, aby svými produkty zprostředkovali to správné „obutí“.

Pneumatiky Bridgestone a jak to začalo

Kořeny pneumatik Bridgestone sahají do roku 1931, kdy byl společností Tabi vyroben jejich první model. Svůj název získaly pneumatiky podle jména zakladatele společnosti Šódžira Išibaši (iši znamená kámen, baši zase most), jenž správně vycítil příležitost, jakou tehdy po západním způsobu života hladová japonská společnost skýtala. Výroba pneumatik byla osamostatněna už příštího roku pod jménem Bridgestone Tire Co, a ačkoli se od svého počátku potýkala s řadou problému, z nichž ty největší sestávaly z nezbytného odmítnutí západních technologií v rámci vyšší konkurenceschop­nosti a vytvoření vlastní gumárenské výrobní kultury, koncem třicátých let patřila společnost k domácím špičkám a svůj podíl si vehementně brala i na světovém trhu.

Pneumatiky Bridgestone – pneumatiky Formule 1

Ani druhá světová válka nedokázala zlomit příznačnou japonskou houževnatost. V padesátých letech se produkce pneumatik nejen navrátila do původního stavu, ale zároveň se neustále zvyšovala a již nebylo pochyb, že Bridgestone mají namířeno až na samou špičku pneumatikářského průmyslu. Důraz na dlouhou životnost a spolehlivost, kvalitu upřednostňující výrobní postupy a především bezpečnost svých zákazníků, tomu byl podřízen následující vývoj, z něhož vzešly například slavné radiálové pneumatiky Potenza. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a do první trojice nejúspěšnějších producentů se Bridgestone vyšplhaly ještě v osmdesátých letech. V současnosti ovládly Bridgestone světový trh v celé jeho šíři. O jejich slávě a přednostech samozřejmě svědčí i to, že se staly výhradními pneumatikami Formule 1.

Kupte si pneumatiky Bridgestone za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky