12/7
Dopravní nehoda v zahraničí. Co dělat?

Dopravní nehoda v zahraničí. Co dělat?

12. července 2010 v 00.00   Pneumatiky – informace


Dopravní nehoda je velmi nepříjemná událost a pokud vás potká v zahraničí je nepříjemná dvojnásob. Stres z jazykové bariéry, vzdálenost od domova a mnoho dalšího jen znepříjemňuje celou situaci. Jak by se však měl účastník nehody například putující z dovolen zachovat?

Před cestou si řádně zkontrolujte, zda platí vaše zelená karta i v dané zemi, do které cestujete. V žádném případě se bez pojištění nevydávejte na cestu, jelikož by se vám při policejní kontrole mohla absence povinného ručení nepříjemně prodražit a v neposlední řadě by vám mohla zabránit v pokračování v cestě. V horším případě, tedy při nehodě, by se vám dovolená prodražila na celoživotní splácení.

Pokud se i přes vše zmíněné stanete účastníkem nehody, vždy volejte policii. Ta celou nehodu prošetří a pokud ne, postupujte stejně jako při nehodě na území České republiky. Vyplňte záznam o dopravní nehodě a alespoň mobilním telefonem nehodu a poškození vyfotografujte.

Pokud jste poškozený – detailně si zjistěte údaje viníka (RZ, jméno, pojišťovna, adresa, kontakt).

Pokud jste viník – je situace trochu komplikovanější. Co nejdříve a pokud ihned kontaktujte místní kancelář, která přebírá vaše povinné ručení a dohodněte se na dalším postupu.

Pokud se dostanete do situace, že vám policie vůz odtáhne, vyžádejte si potvrzení o vyšetřování nehody, které je povinností. Pokud si vůz necháte odtáhnout na vlastní pěst, jednejte o dotahu s vaší pojišťovnou, která vám pomůže. Pokud si vůz necháte opravit v zahraničí, nezapomeňte celý vůz detailně nafotit a převzít fakturu o opravách. Fotografujte vždy detailně ze všech úhlů včetně VINu vozidla.

Nyní si jen přejme, abychom se nikdo do podobné situace nedostali.

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky