8/11
Test zimních pneumatik ADAC 2010 - 225/45 R17

Test zimních pneumatik ADAC 2010 - 225/45 R17

8. listopadu 2010 v 00.00   Zimní pneumatiky (zimní pneu)


Stejně jako v minulém roce se ADAC rozhodl otestovat zimní pneumatiky a všem řidičům udělat jasný obrázek o jejich nákupu. Skore výrobců je o poznání horší než v loňském roce, když letos jen pět pneumatik z osmadvaceti získalo známku „dobrá.“

Nyní se soustředíme na rozměr 225/45 R17. Ten je používaný u velkého množství aut na našich silnicích a můžete si podobný rozměr pneumatiky obout například na Octavii či Passata.

Velký rozdíl mezi drahou pneumatikou a levnou pneumatikou často není jen v jízdních vlastnostech, ale i v rychlosti opotřebení. Zimní počasí je náročnější než letní a navíc se zimní pneumatika mnohem rychleji opotřebovává. Obutí vozu na nejdražší pneumatiky z tetsu by vyšlo na dvacet tisíc korun.

Stejně jako v loňském roce patří na špici žebříčku Michelin. Ten oproti loňskému roku, kdy nasadil AlpinPA3 získal progresivnější nárůst hodnocení v chování na sněhu s letos nominovanou pneumatikou Alpin A4.

Pneumatika Alpin A4 je výbornou pneumatikou po všech stránkách a jako jeden z mála záporů je horší, tedy vyšší spotřeba paliva při jejím použití. Tento faktor ovšem není závratný a dá se pominout.

Jejím protikladem je pneumatika Continental WinterContact TS830P, který je také špičkovou pneumatikou a oproti Michelin A4 vyniká nižší spotřebou paliva a to o 2%. V celkovém hodnocení je ovšem až za Michelin A4 o jednu desetinu bodu.

Na pomyslné stupně vítězů s probojovala pneumatika Dunlop SP Winter Sport 3D, které pomyslná dvojka utekla o jednu desetinu bodu. I tak je kvalitní pneumatikou.

Na opačném konci žebříčku figurují velice nekvalitní pneumatiky. Jako klasicky čínské pneumatiky zklamávají. Pneumatiky Interstate Winter IWT-2 a Westlake SW 601 Snowmaster nefungují téměř na žádném povrchu a odnáší si nejhorší hodnocení. Druhá jmenovaná obdržela suverénně nejhorší hodnocení a jízda na těchto pneumatikách je spíše utrpení.

Celkové hodnocení naleznete zde. V testu bylo zkoušeno třináct rozdílných pneumatik.

Kupte si zimní pneumatiky za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Topnahradnidily24.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

WWW.AUTODOC.CZ

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky