15/11
Test zimních pneumatik ADAC 2010 - 185/65 R15 T

Test zimních pneumatik ADAC 2010 - 185/65 R15 T

15. listopadu 2010 v 00.00   Zimní pneumatiky (zimní pneu)


Po minulém testu, kdy jsme se věnovali pneumatikám o rozměru 225/45 R17 máme dnes připraven test od společnosti ADAC věnovaný pneumatikám 185/65 R15 T.

V testu se kromě řady zimních pneumatik objevila i dvojice pneumatik celoročních. Ty zpravidla používají nenároční řidiči, kteří většinou do pravých zimních podmínek nezavítají.

Dvojice Goodyear Vector 4Seasons a Vredestein Quatrac 3 ovšem neoplývá jak jízdními vlastnostmi ani nízkou cenou a tudíž se odstraňuje jejich jediná kladná stránka a to je cena. V tomto případě skutečně doporučujeme rovnocenné zimní gumy než nevýhodné celoroční gumy, které se nevyrovnají žádným gumám pro určité období.

Jen trojice pneumatik byla v tomto hodnocena známkou „dobrá“ a to jen těsně. V rozdílu jedné desetiny bodu se na špici umístila trojice Dunlop SP Winter Sport 3D MO, Goodyear UltraGrip 7+ a ESA-Tecar Super Grip 7.

Všeobecnou slabinou je u pneumatik tohoto rozměru brzdění na suchu a celkově jízda na suchém povrchu. Za vše mluví toto. Vítězná pneumatika Dunlop byla na sněhu a v bahně hodnocena známkami 2,1–2,2, ale na suchém povrchu nepřesvědčivou trojkou.

Na konci celého žebříčku stojí jako tradičně čínské pneumatiky. Ty pravidelně nepřesvědčují a spíše jen udivují tím, že najdou umístění na vyspělém trhu. Pneumatika Star Performer Winter uchycuje jen nízkou cenou, nikoliv výsledky. Ty jsou oproti například předposlední pneumatice doslova žalostné a rozdílem třídy horší. Pneumatika je ke všemu hodnocen jako vysokorychlostní, čemuž nelze věřit.

Známu mezi 2–3 obdržela většina pneumatik, tedy rovných třináct kusů. Jedna pneumatika uspěla se známkou 3,1 a výše zmíněná Star Performer Winter obdržela známku 5,4. Test jen tedy ukázal, že se vyplatí věřit známějším značkám a i tak je lepší vsázet na zimní pneumatiky, nikoliv na celoroční.

Celkové hodnocení naleznete zde. V testu bylo zkoušeno třináct rozdílných pneumatik.

Kupte si zimní pneumatiky za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Topnahradnidily24.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

WWW.AUTODOC.CZ

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky