22/11
Koupit jeté zimní pneumatiky?

Koupit jeté zimní pneumatiky?

22. listopadu 2010 v 00.00   Zimní pneumatiky (zimní pneu)


Koupit jeté zimní pneu nebo investovat do nových? Nad tímto přemýšlelo a možná stále přemýšlí řada řidičů.

Základní rady jsou: Pokud si koupíte jeté zimní pneu, počítejte s menší trvanlivostí. Na jetých pneumatikách nelze vždy odhalit skryté vady a proto se nemusí vždy koupě vyplatit. Na jeté pneumatiky nikde nenaleznete záruku.

Na českém internetu naleznete řadu míst, kde jeté pneumatiky zakoupit, ale není od věci si do bazaru dojet a sám si zhodnotit kvalitu pneumatik.

Je důležité brát v potaz, že bazarové pneumatiky již nejsou plně konkurenceschopné těm novým. Proto na ně nelze klást nároky jako na nové.

Je pravdou, že dnes již lze sehnat například téměř nové pneumatiky Barum, na kterých je najeto zhruba 500 kilometrů za 2000 Kč čtyři kusy. Člověk ovšem nesmí dát na první náhodnou nabídku a musí hledat.

Celkově se dá doporučit koupě podobných pneumatik raději než koupě levných „hypermarketových“ pneumatik, které často nefungují nové ani z poloviny jako mírně sjeté kvalitní pneumatiky.

Obecně se nedá doporučit ani vyvrátit nákup jetých zimních pneumatik. Vše záleží na nárocích a ochotě investice řidiče. Potvrdit můžeme, že při bedlivém hledání nalezneme kvalitní jetou pneumatiku za opravdu dobrou cenu. Nutno zmínit, že se ovšem české bazary nabízí často pneumatiky, které jsou opravdu nebezpečné a i tak úplným laikům prodejné.

Na českém trhu se často objevují sjeté zimní pneumatiky z Německa, které se místo likvidace dočkají nových majitelů na méně náročném českém trhu. I zde je potřeba dávat si pozor na opravdu nekvalitní pneumatiky, které i přesto, že vypadají nově, jsou starší i deseti let a účel již téměř neplní.

Protektor, nová nebo bazarová pneumatika? To je nyní jen na Vás. Vybírejte opravdu obezřetně. V zimě se každý špatný nákup projeví dvojnásob. Nedávejte tedy jen na rady obchodníka, ale i na selský rozum.

Kupte si zimní pneumatiky za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky