28/10

Zimní plechové disky nebo zimní alu kola?

28. října 2008 v 00.00   Zimní pneumatiky (zimní pneu)


Chystáte se v brzké době přezout zimní gumy a přemýšlíte, jestli jít do klasických plechových disků nebo do hezčích alu kol?

V poslední době jsem dost přemýšlel, jestli pro letošní zimu zahodím své zimní plechové disky a zimní gumy obuji na nějaké hezčí alu kola, ale nakonec jsem dospěl k závěru, že přece jenom zůstanu věrný ocelovým diskům.

Plechové disky vs. alu kola na zimu

Jednoznačným plus pro plechové disky je cena, která se pohybuje v řádů stovek korun českých (např. zimní disky na Felicii seženete za 750 Kč, zimní disky na Peugeot za 1 100 Kč) u nových kousků. Nemluvím o možnosti zakoupit si na zimu starší plechové disky, které po vyvážení splní účel úplně stejně jako disky nové.

Druhým plus je to, že kolo a brzdy jsou v zimně lépe chráněny před solí, které je v zimně na silnici požehnaně. No a posledním bodem, který mě přesvědčil, že i letos zůstanu věrný plechovým diskům je fakt, že když mi někde na ledu ojede kolo a opřu ho patník, nebude mě to mrzet tolik, jako kdybych odřel alu kolo.

Zimní plechové disky však mají i nevýhodu, po více sezónách začínají rády reznout, takže je třeba se o ně starat. Navíc nevypadají tak dobře jako alu kola.

Alu kola na zimu jsou tedy hezčí, a pokud nenabouráte, přežijí zřejmě v klidu nejednu zimu. Na druhou stranu jsou min. 2× dražší než disky z oceli. Je samozřejmě koupit zimní alu kola v akci či starší, ale pokud chcete přijet do servisu nakoupit a odjet, jsou nové lepší volbou.

Kupte si plechové disky za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky