23/9

Zimní pneumatiky a minimální vzorek vs. povinnost zimních pneumatik?

23. září 2008 v 12.30   Zimní pneumatiky (zimní pneu)


Léto je pryč a nutnost shánět letní pneumatiky je na nějakou dobu u ledu. S ledem však souvisí zima a s ní zimní pneumatiky. Každý kdo má rád sebe a své auto ví, že zimní pneumatiky jsou základ pohodlné jízdy v zimě.

Zimní pneumatiky – vzorek 4 mm

Od 1. Listopadu 2008 si musíme pohlídat, aby naše zimní pneumatiky měly minimální hloubku drážek 4 mm. Tímto se upravuje stávající nařízení, které požadovalo minimální vzorek 1,6 mm. Nařízení souvisí se zavedením nové značky zimní výbava, která se bude objevovat na dálnicích i na normálních komunikacích. Pokuty za sjeté pneumatiky se mají vyšplhat až k několika tisícům, takže se letos a v příštích letech opravdu do zimních pneumatik investovat.

Zimní pneumatiky povinnost

Stále to však neznamená povinnost mít na autě zimní pneumatiky. Ti, kteří se však chtějí vyhnout problémům a budou chtít jezdit na místech, které budou značena novou značkou zimní výbava, si budou muset zimní pneumatiky stejně pořídit.

Letních pneumatik se toto nařízení nijak nedotkne. Zimní pneumatiky s minimálním vzorkem tak musíte mít od 1. Listopadu do 30. Dubna.

Zimní pneumatiky tak sice nemáte povinnost mít, přesto na vyznačených úsecích budete muset zimní pneumatiky na vozidle mít.

Kupte si zimní pneumatiky za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky