30/9
Kde sehnat levné zimní pneu?

Kde sehnat levné zimní pneu?

30. září 2009 v 13.00   Zimní pneumatiky (zimní pneu)


Léto se překlenulo v podzim a co nevidět je tu zima. Motoristům proto nezbývá nic jiného než se náležitě připravit na zimní sezónu a přezout své plechové miláčky na zimní pneumatiky. Kde a jak ale sehnat levné zimní pneu? To se vám pokusíme poradit v následujících řádcích tohoto článku.

Kde nakoupit levné zimní pneu?

Ještě než si položíte otázku, kde pneumatiky levně koupit, měli byste si nejdřív stanovit, co přesně potřebujete. Nejdříve se tedy podívejte na stávající pneumatiky na rozměr, který budete potřebovat. Poté se zamyslete také nad tím, kolik přibližně kilometrů hodláte během zimní sezóny najezdit, kde nejčastěji jezdíte a jaký je váš jízdní styl. Ano, všechny tyto věci by měly výběr ovlivňovat. Dále si stanovte priority výběru. Chcete si koupit nějakou konkrétní značku, nebo je vám to jedno? Měly by mít ty vaše pneumatiky nějaké speciální vlastnosti, nebo ne? Poté, co se tedy rozhodnete, co od nových zimních pneumatik očekáváte, můžete přistoupit k výběru prodejce a pneuservisu.

Jak ušetřit …

Pokud chcete poměrně výrazně ušetřit, nakupujte pneumatiky na internetu, a to nejen ty zimní. Internetový prodejci totiž nepotřebují tak velké skladové zásoby, spedice k zákazníkovi mnohdy probíhá přímo od dodavatele či výrobce. A protože jsou náklady prodejce nižší, může si dovolit nasadit také nižší cenu. Pokud se tedy opravdu rozhodnete na nákup pneumatik přes internet, obejděte si nejdříve pneuservisy v okolí a zjistěte, kde a za kolik by vám pak pneumatiky vyměnili. Velká část servisů totiž vnímá internetové prodejce pneumatik jako parazity a odmítá obouvat auta, které od nich pneumatiky nekupují… Proto je opravdu třeba udělat si průzkum. Ušetřit několik stovek na pneumatikách, ale pak v okolí nenajít servis, který by je přezul je opravdu nepříjemné.

Druhou možností je pak samozřejmě využití sezónních slevových akcí pneuservisů. I v tomto případě se mnohdy dostanete na internetovou cenu, a to třeba jen kvůli tomu, že se vyprodává loňská modelová řada, se kterou ale přitom není nic špatného. Pokud tedy chcete na nákupu zimních pneu opravdu ušetřit, dobře vybírejte a dobře se informujte.

Kupte si zimní pneumatiky za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky