12/10
Zimní pneu na Fabii?

Zimní pneu na Fabii?

12. října 2009 v 00.00   Zimní pneumatiky (zimní pneu)


Jste jedním z majitelů Škody Fabie a právě řešíte, do čeho svého plechového miláčka přezout na zimu? Tak právě vám je věnovaný tento článek, ve kterém se vám pokusíme na tuto otázku alespoň trošku usnadnit odpověď.

Jaké zimní pneumatiky na Fabii?

Ještě než začnete řešit výběr samotných zimních pneumatik, je třeba zjistit přesný rozměr stávajících pneu. Pneumatiky, které se na Fabii používají, mohou mít totiž více rozměrů, a to 155/80 13, 195/50 15, nebo 165/70 14 a 185/60 14, které se používají i na novější modelové řadě Fabií. V okamžiku, kdy budete znát přesný rozměr kol, si musíte ujasnit, jestli máte zájem spíše o levnější pneumatiky, nebo jestli hodláte investovat trošku více. Dále stojí za zvážení, co od pneumatik očekáváte a přizpůsobit jejich výběr vašemu jízdnímu stylu.

Podíváme-li se do sortimentu nejlevnějších pneumatik, najdeme hned několik kandidátů na krále. Nejlevnější zimní pneumatiky na Fabii se dají pořídit už od tisíce korun za kus. V nabídce je hned několik modelů různých výrobců, jmenovitě například Barum Polaris 2, Firestone Winterhawk 2, Semperit Master-Grip, Kleber Krisalp nebo Nokian W+. Pokud bychom měli doporučit některou z nejlevnějších pneumatik, rozhodně bychom sáhli po posledním zmiňovaném Nokianu W+, který se dá sehnat za cenu kolem dvanácti set korun, nebo po o dvě stovky dražším GoodYear Ultra Grip.

Pokud se ale rozhodnete vybírat zimní pneumatiky podle jejich kvality, nikoliv však ceny, žebříček bude vypadat o trošku jinak. První příčky by v tomto případě zaujímaly pneumatiky jako celoroční GoodYear Vector 5+ s cenou kolem dvou tisíc za kus, Michelin Alpin A3, které pořídíte kolem sedmnácti set korun nebo Pirelli W190 SnowControl s cenou podobnou jako u zimňovaných Michelinů. Větší investicí pak získáte pneumatiky s lepší trakcí, lepší odezvou na povětrnostní podmínky a větším kilometrovým výkonem.

Kupte si zimní pneumatiky za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Topnahradnidily24.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

WWW.AUTODOC.CZ

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky