1/11
Kde výhodně nakoupit zimní pneumatiky?

Kde výhodně nakoupit zimní pneumatiky?

1. listopadu 2013 v 08.00   Ocelové disky

S blížící se zimou někteří z motoristů usuzují, že by nebylo špatné koupit nové pneumatiky pro toto roční období. Ale kam pro ně? Možností je mnoho, a právě proto, že každá má svá pro a proti, nebude od věci krátké zmapování.

Na internetu najdete všechno

V nejjednodušší situaci jsou ti, kteří se ve výběru pneumatik sami orientují. Nemusí být nutně odborníci, kteří si pamatují všechny značky dostupné na českém trhu včetně cen jimi nabízených modelů. Stačí, když ví, co chtějí. Často to je ta pneumatika, na které jezdili do loňské zimy. To si pak mohou snadno sednout k internetu, najít kde jsou dané pneumatiky nejlevnější a pak je koupit. Je celkem jedno jestli osobně (to je možnost, která se často využívá, když má výhodnou cenu nějaká celorepubliková síť) nebo objednat, často se v takových případech ani neplatí za dovoz.

Ostatní, tedy motoristi, kteří neví, jakou pneu koupit, musí trochu hledat, nicméně i zde hodně pomůže internet. Na webu totiž lze najít spoustu testů a vzhledem k tomu, že na trhu s pneumatikami se toho meziročně až tak moc nemění, dá se spousta zajímavých informací najít i v pár let starých článcích nebo recenzích. Poté, co si tedy motorista ujasní, co vlastně chce, už stačí najet na stránky výrobce a tam obvykle bývá výběr pneumatik dle vozu. Možná bude muset znát rozměry pneumatik (které snadno zjistí z bočnice), možná ani to ne. Po výběru konkrétní pneumatiky opět stačí najít, kde je nejlevnější a koupit.

Když už je člověk na internetu, může se rovnou podívat i na kola. Zatímco na jaře by spíše sledoval litá kola, nyní ho budou zajímat zejména plechové disky na auto. I zde lze vybrat konkrétní rozměr a co víc, dá se najít i podle značky auta, tedy třeba plechové disky Fiat pro obdivovatele italského designu nebo například plechové disky Hyundai, které zaujmou majitele vozů z Nošovic.

„Stará škola“ volí osobní kontakt

Diametrálně odlišné řešení je přijet do pneuservisu a vše probrat se mechaniky s ohledem na konkrétní vůz, styl jízdy, jeho využívání a nároků během zimy. Pak nic nebrání tomu dopracovat se k výběru ideální pneumatiky, přímo na míru zákazníkovi. Je nasnadě, že neexistuje pneumatika, která by byla nejlepší volbu pro všechny – jiné nároky má řidička jezdící jednou týdně na nákup do města a jinou pneumatiku potřebuje manažer, který denně po dálnici najezdí stovky kilometrů. Pokud je servis seriózní, poradí jeho zaměstnanci to nejlepší. Pokud ale budou trvat na nutnosti koupit nejdražší obutí, vyhledejte jiný servis. Dobře poradit by mohli ve značkovém autosalonu nebo také v servisu konkrétní značky, jejíž vůz je potřeba přezout.

A v neposlední řadě se dají pneumatiky koupit také třeba v supermarketu. Cena zde je více než lákavá, ale kvalita nebude valná – občas tyto pneumatiky nemají na bočnici ani název výrobce, což je už samo o sobě podivné a nebezpečné. Každý motorista, zvláště ten poněkud méně zkušený, by se měl těmto pneumatikám vyhnout velkým obloukem.

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky