21/11

Pneumatiky Pirelli – italská dravost

21. listopadu 2008 v 09.00   Pneumatiky Pirelli


Italská společnost Pirelli & C. SpA je známa jak fanouškům rychlých kol, tak krásných žen. Pneumatiky Pirelli se stanuly na místě pátého největšího světového výrobce a miliardová čísla prodeje neustále rostou. Kalendář Pirelli se stal doslova kultem v módním světě. Představuje totiž tu nejvzdálenější možnou metu, jíž mohou modelky dosáhnout, a vydává se pouze ve velmi limitovaném nákladu pro úzký okruh nejvýznamnějších osobností. Naproti tomu pneumatiky jsou určené opravdu širokému spektru zákazníků. Pirelli se orientují převážně na oblast spotřebitelů, přesto neztrácejí nic ze svého typického pojetí luxusu. Zvýšený technologický objem se zde snoubí s vysokým výkonem, synonymum pro kvalitu.

Pneumatiky Pirelli – historie

Místem zrodu této značky byl Milán v roce 1872, kdy zde Giovanni Battista Pirelli založil svou první továrnu na výrobu gumových výrobků. Zpočátku se soustředil na výrobu kabelů, s prvními pneumatikami, tentokrát ještě pro bicykly, přišel v roce 1890. Automobily mohly využít služeb značky Pirelli o celých jedenáct let později, nicméně první hmatatelný úspěch se dostavil až v meziválečném období. V té době už měla společnost své továrny i v zahraničí, přesto to byli italští závodníci, kteří si oblíbili sportovní pneumatiky Stella Bianco a s nimi snadno dokázali porazit všechny své soupeře.

Vedoucí Pirelli pochopili včas význam vlastního výzkumu a brzy díky tomu sklízeli šťavnaté ovoce úspěchu. V padesátých letech to byla technologie Cinturato Radial, o dvacet let později zase nízkoprofilové pneumatiky P7. Oba tyto vynálezy náleží k těm nejdůležitějším, jaké jen byly v oblasti pneumatiky učiněny, a jak je vidět z posledních několika let, firma nezůstává své minulosti nic dlužná a dále se pečlivě věnuje vývoji nových technologií, které jdou daleko za hranice pneumatik. Podobně na tom jsou i další její aktivity, mezi něž patří především podpora sportovních akcí – automobilovým závoděním počínaje, fotbalem konče.

http://en.wikipedia.org/wiki/Pirelli http://www.pneu-mania.com/pirelli/ http://www.pirelli.com

Kupte si pneumatiky Pirelli za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky