24/5
Kdo bude dodavatelem pneu pro F1?

Kdo bude dodavatelem pneu pro F1?

24. května 2010 v 00.00   Pneumatiky – informace


Příští sezona Formule 1 je stále ještě daleko, ale co je daleko pro piloty je blízko pro dodavatele pneumatik. O výhradním dodavateli pneumatik stále není rozhodnuto a to i přesto, že se výběr ztenčil na dva hlavní kandidáty, kterými jsou Pirelli a Michelin. Celé hledání nového dodavatele se rozjelo kvůli odchodu stávajícího dodavatele, značce Bridgestone, která na konci sezony odchází.

Většina týmů se snažila rozhodnutí Bridgestone ještě zvrátit, ale to se nepovedlo a do hry tedy vstupuje tato dvojice výrobců. V potaz přicházela i americká značka Cooper Avon. Ta bohužel nedisponuje tolika zkušenostmi z Formule 1 jako ostatní kandidáti na uvolněné místo. Avon je například ostříleným dodavatelem pneumatik pro rallycross.

Kdo bude dodavatelem pneu pro F1? (http://www.pneuclub.cz)

Podle neověřených zdrojů by mělo mít v součastné době navrch Pirelli, které rovněž distribuuje pneumatiky do světového šampionátu v rally, WRC. To ovšem nevyřazuje Michelin. Nabídka francouzské značky je rovněž zajímavá.

Zatím tedy nebylo učiněno žádné rozhodnutí. V nejbližších dnech by se měla analyzovat jak nabídka Pirelli tak Michaelinu. Mělo by zároveň dojít k doladění všech nejmenších detailů a v nejbližší době po učinění zmíněných kroků bude zveřejněn vítěz tendru.

Vše by se mělo podle šéfa Renaultu, Erica Boulliera rozhodnout do Velké ceny Turecka, která se jede už o posledním květnovém víkendu.

Kupte si pneumatiky za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky