23/8
Pirelli potvrzeno jako výhradní dodavatel pneumatik pro F1

Pirelli potvrzeno jako výhradní dodavatel pneumatik pro F1

23. srpna 2010 v 00.00   Pneumatiky Pirelli


Společnost Pirelli bude po tři roky, v letech 2011 až 2013, dodávat pneumatiky pro Světový šampionát formule 1.

FIA (Fédération Internationale de l'Automobile), týmy formule 1 zastoupené FOTA (the Formula One Teams Association) a organizační orgán formule 1 zastoupený FOM (Formula One Management) si zvolili za svého výhradního dodavatele firmu Pirelli, a to na základě konkrétních návrhů této italské společnosti, že soutěžícím zaručí technickou a provozní stabilitu.

V souladu se současnými předpisy pro formuli 1, stanovenými celosvětovým orgánem řídícím motoristické sporty – FIA, zaručuje nová smlouva, že společnost Pirelli poskytne týmům pro sezónu šest různých typů pneumatik: čtyři hladké typy různého složení pro suché povrchy, jeden typ pneumatik pro silný déšť a jeden smíšený typ pro vlhké podmínky nebo lehký déšť.

Současné ekonomické klima vedlo k realistickému přístupu a ke snaze o spolupráci všech týmů, jež zajistí spravedlivé rozdělení výrobních a logistických nákladů.

Návrat firmy Pirelli do formule 1 je také pevně zaměřen na budoucnost, neboť výzkum inovačního vývoje nových pneumatik při plné spolupráci se všemi týmy je zásadní součástí tohoto vzrušujícího programu.

Firma Pirelli také s hrdostí oznamuje, že bude po tříleté období let 2011 až 2013 zásobovat Světovou sérii GP2, všeobecně uznávaný předstupeň formule 1.

Nejnovější účast společnosti Pirelli na nejvyšších úrovních závodů monopostů je vítaným doplňkem jiných aktivit oslavované italské firmy v oblasti motoristického sportu, zahrnujících od letošního roku dohodu o dodávce pneumatik pro zahajovací sérii GP3. V jejím důsledku se firma Pirelli od roku 2011 stane výhradním dodavatelem všech nejprestižnějších šampionátů na světě.

Společnost Pirelli plánuje provedení důležitých investic do firemních komunikací, aby co nejlépe využila zviditelnění a špičkovou technologii, jež jdou ruku v ruce se zásobováním formule 1, přičemž využije zdroje a rozpočet, jež již byly pro tento účel vyčleněny.

Tato komunikační kampaň pomůže především podpořit zvyšující se dobrou pověst firmy Pirelli na rozvíjejících se trzích: v latinské Americe, na Středním východě a v Asii a Tichomoří, což jsou vše oblasti, které formule 1 často navštěvuje.

V důsledku toho se formule 1 stane pro značku Pirelli zásadní vizitkou a pomůže jejímu obchodnímu a průmyslovému rozšíření, aniž by narušila dlouhodobou finanční strategii společnosti.

Celosvětové zviditelnění, zajištěné vysokým zájmem medií o formuli 1, společně s dynamickými plány využít účast společnosti Pirelli na činnosti zásadní pro hlavní činnost společnosti, představuje jedinečnou příležitost k tomu, aby značka maximalizovala návratnost svých investic.

Tato nová dohoda o formuli 1 je vyvrcholením historické angažovanosti společnosti Pirelli ve světovém motoristickém sportu, jež sahá zpět až do roku 1907, kdy tato italská firma zvítězila v grandiózním silničním závodě Paříž – Peking. Společnost Pirelli je v současnosti výhradním dodavatelem některých z nejdůležitějších světových automobilových i motocyklových šampionátů, jako jsou série GP3, World Rally Championship, Rolex Sports Car Series v Severní Americe, World Superbike Championship a Motocross World Championship. Vedle toho zásobuje firma Pirelli také více než 70 jiných národních a mezinárodních šampionátů. Poslední vítězství v Grand Prix, na kterém se firma Pirelli podílela, se odehrálo na kanadské Grand Prix v roce 1991, s Nelsonem Piquetem, který řídil pro firmu Benetton.

Kupte si pneumatiky Pirelli za výbornou cenu na www.pneumatiky.cz

Nexen, Barum, Sava, Kormorán a další levné pneumatiky pro váš vůz na vsenaauto.cz

Pneumatiky, Alu Kola, Ocelové disky